Yukarı Çık

IVF Voyager, Türkiye'de tüp bebek tedavisi olmanıza yardımcı olan aracı bir kuruluştur.
IVF Voyager, Türkiye'deki tüm süreçlerinizde genç ve dinamik ekibiyle size yardımcı olur.

IVF VoyagerIVF Voyager

Numaraya tıkla bize yaz

IVF Voyager +90 (544) 828 88 62

PGT ve PGS Genetik Tanı Tedavi Programlarımız

1-PGT- GENETİK TANI

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile özellikle Tıptaki gelişmeler sağlık sektörünün en önemli endüstrisi haline gelen Tüp Bebek Tedavi Yöntemlerine de yansımıştır. Tüp Bebek Tedavileri içinde en çok dikkat çeken ve tüm Dünya’da ilgi gören kuşkusuz ( PGT ) Preimplantasyon Genetik Tanı.

(PGT) Preimplantasyon Genetik Tanı; Tüp Bebek Tedavisi esnasında döllendirilmiş yumurtalardan hücre alınarak; genetik tanı yapılmasıdır. Tüp Bebek Tedavilerinde PGT oldukça önemli bir yere sahiptir.

PGT uygulamaları tüpbebek tedavilerinde karşılaşılan kromozomal veya gen düzeyindeki hastalıkların ve düzensizliklerin ortaya çıkarılması ile sağlıklı ve sağlıksız embriyoların ayırımının yapılarak; embriyo transferi yapılmadan tespit edilmesini sağlayarak, öneml 5 genetik hastalığın tespiti ile sağlıksız embriyoların elenmesi ve tekrarlayan tedavi başarısızlıkları, genetik bozukluk taşıyan bir embriyo nedeni ile oluşmuş bir hamileliğin sonlandırılması veya hasta bir çocuğun dünyaya gelmesi sonrasında karşılaşılabilecek fiziksel ve psikolojik problemlerin önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

PGT işlemlerinin başarılı olması kuşkusuz bu işlemin yapılacağı kurumda Genetik Laboratuvarın yer alması ve büyük titizlikle bu işlemin yapılması gereklidir.

GoClinic Ivf merkezi olarak Tüp Bebek Tedavilerimizi Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirerek; tüm koşulları eksiksiz sağlayarak; başarı oranlarımız oldukça yüksektir.

2-PGS -GENETİK TANI ( Anöploidi Taraması )

Anöploidi Taraması (PGS)

Primer veya sekonder infertilite (kısırlık) nedeniyle tüp bebek tedavisine başvuran çiftlerde gerekli görülmesi durumunda kromozom analizi ve trombofili paneli gibi genetik incelemelerin yapılması istenir. Genetik testler sonrasında infertilite neden olabilecek genetik bozuklukların saptandığı çiftlere embriyolarda genetik inceleme yapılması önerilir ve saptanan anomaliye spesifik preimplantasyon genetik tanı (PGT) yapılır.

Günümüzde, genetik incelemeler sonrasında bir bozukluk saptanmamış bazı çiftlerde de embriyoda genetik tanı işlemi önerilmektedir. Çiftlerde; anne yaşının 37 ve üzerinde olması, tekrarlayan gebelik kayıplarına bağlı sekonder infertilite ve kaliteli embriyolar transfer edilmesine rağmen tekrarlayan tüp denemelerinde başarısızlık gibi durumlarda PGT işlemi yapılabilmektedir.

37 yaş ve üzeri kadınlarda yumurta hücresinin olgunlaşması esnasında devreye giren mekanizmalarda yaşa bağlı problemler ortaya çıkmaktadır. Bunun neticesinde; embriyoların ana rahmine tutunmaması (gebelik oluşmaması), gebelik oluşursa doğuma ulaşmadan kaybedilmesi veya kromozom bozukluğuna sahip çocuk doğması gibi sıkıntılar karşımıza çıkmaktadır.

Tekrarlayan düşükleri bulunan çiftlerde yapılan araştırmalarda, ilk trimestirdeki tekrarlayan erken gebelik kayıplarının %50-60’da, ikinci trimestirdeki düşüklerin %20-25’de, üçüncü trimestirdekilerin ise %5-10’da kromozom bozuklukluğu saptanmıştır. Çiftlerin birçoğunda kromozom yapıları normal saptanmakla birlikte bu kişiler bazı kromozomal bozukluklar için sadece üreme hücrelerini kapsayan mozaik yapıya veya segregasyon mekanizmasında defektlere sahip olabilirler.

Ayrıca, birçok kez yardımcı üreme teknikleri kullanılmasına ve iyi kalitede embriyolar verilmesine rağmen gebelik sağlanamayan çiftlerin embriyolarında genetik bozuklukların varlığı söz konusu olabilmektedir.

Tüp bebek denemesi esnasında anöploidi taraması önerilen çiftler

 • İleri anne yaşı (37≥)
 • Tekrarlayan gebelik kayıpları (2≥)
 • Başarısız tüp bebek denemeleri (2≥)
 • Şiddetli erkek infertilitesi (kısırlık)
 • Başarısız tüp bebek denemeleri

PGT ve PGS GENETİK TANI TEDAVİ PROGRAM İÇERİĞİ

 • ICSI işlemli Tüp Bebek Tedavisi
 • Genetik Taramalar
 • 7 Gece Konaklama
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri
 • Sabah-Akşam Yemekleri
 • Tedavi boyunca Hastane – Otel transferleri
 • Lefkoşa Turu
 • Girne Turu
 • Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.