Yukarı Çık

IVF Voyager, Türkiye'de tüp bebek tedavisi olmanıza yardımcı olan aracı bir kuruluştur.
IVF Voyager, Türkiye'deki tüm süreçlerinizde genç ve dinamik ekibiyle size yardımcı olur.

IVF VoyagerIVF Voyager

Numaraya tıkla bize yaz

IVF Voyager +90 (544) 828 88 62

Sıkça Sorulan Sorular

Hastanın Tüp Bebek Tedavisine yönelik her iki eşin de endişelerine yönelik yaşadıkları ülkede yaptırmış olduğu tetkikleri kurumumuza iletmeleri gerekmektedir. Tarafımıza gelen tetkiklerin Uzman Doktorlarımız tarafından ayrıntılı değerlendirilmesi sonucunda Doktorumuz tarafından uygun görülen Tüp Bebek Tedavi Programı tarafımızdan aileye rapor olarak bildirilir ayrıca Tüp Bebek Tedavisine başlanmadan önce eksik olan test ve tahliller var ise hastanın kendi ülkesinde yaptırılması gerekmektedir. Bu testlerin sonucunun çıkması takribi 5-7 gün arasındadır. Gerekli test ve tahliller tamamlandıktan sonra Hasta Tüp Bebek Tedavisine başlamak istediği zaman dilimi içerisindeki ilk adet periyodunda Doktorumuzun yazdığı reçete ile ilaç kullanımı ile beraber Tüp Bebek Tedavisi başlamaktadır.

Kadın hastanın tüp bebek tedavi ilaçlarına başlama zamanı, kadın hastamızın adet periyodunun 1-3.gün arasında olması gerekmektedir. Doktorumuz tarafından ayrıntılı hazırlanan tedavi programı ile 12 gün sürecek olan ilaç tedavisi sonrasında, Doktorumuz tarafından tedavi onaylandıktan sonra ailemiz Türkiye'ye gelerek tüp bebek tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi başlamadan önce kadın ve erkek hastamızın yaptırması gereken test ve tahliller bulunmaktadır. Kadın Hastamızın yaptırması gereken test ve tahliller ; AMH Testi Bu test ile beraber Prolactin Hormon testi ve TSH, FSH ve Kan Tahlili ile beraber Enfeksiyon testleri olan Anti -HIV, Anti-HCG, yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca hastanın isteği doğrultusunda ilaç tedavisine de başlanabilinir.

Kurumumuz tarafından gerekli test ve tahliller tamamlandıktan sonra ilaç tedavisi için uygun görülen ilaç tedavi süreci ortalama 12 gündür. 12 günlük ilaç tedavi sonrasnda kurumumuzda Tüp Bebek Tedavisi gerçekleşmektedir.

Başarı oranını etkileyecek faktörler ortadan kaldırıldığı zaman Tüp Bebek Tedavisi öncesi gerekli test ve tahliller eksiksiz tamamlandığında ( özellikle kadın ve erkek hastanın enfeksiyon testlerini tamamlaması ve sonuçlarının her iki hastada negatif olması )Erkek hastanın sperm kalitesi, sayısı ve yapısında herhangi bir anomali yok ise, Kadın Hastanın gebeliğe engel bir durumu yok ise, Endometrium ( rahim duvarı kalınlığı ) tedavi öncesi yeterli ise ve en doğru ve uygun tedavinin kurum tarafından aileye verildiği taktirde herhangi olağan bir sorun ile karşılaşılmayacaktır.

Tedavi öncesi gerekli test tahliller akabinde hastanın Tüp Bebek Tedavisine başlamak istediği zaman dilimi içerisindeki adet periyodunun 1-4.günleri arasında ilaç tedavisine başlanır adet periyodunun 12. gününde Türkiye'ye seyahat edilebilinir.

Tüp Bebek Tedavisi öncesi ilaç tedavisi ile beraber Tüp Bebek Tedavisi kurumumuzda doktorlarımızın kontrolü ve direktifleri işlemler başlatılabilinir. Tüp Bebek Tedavi sürecinizi en fazla 1 gün etkiler. Ve ilaç tedavisi ile beraber Kıbrıs'da kalış süresi ortalama 20 günü bulabilir. Tüp Bebek Tedavisine başlanmak istenen zaman diliminde adet öncesinde muhakkak test ve tahliller hastanın kendi ülkesinde yaptırması önerilmektedir.

Kliniğimizde başarı oranlarımız gerekli tetkik ve tedavi uygulandığı taktirde ve transfer edilen sağlıklı embriyo sayısına göre başarı oranlarında farklılık göstermekle beraber sağlıklı 3 Embriyo transferi ile %70 – 75 oranlarındadır.

Herhangi bir riski yoktur. Tam tersine ailelerin tercihlerine göre 5 gen ve 9 gen taraması yapılarak sağlıklı embriyoların ayrıştırılmasını sağlayarak, anne adayımıza transfer edilir

Kurumumuzda Oosit ( Yumurta Dondurma) Programı bulunmaktadır. Bu programa dahil olan kadın hastalarımızdan OPU ( yumurta toplama) işlemi sonrasında dondurulmaya uygun yumurtaların sayısı önemli olmadan Oosit Siklus Programı gerçekleştirilebilmektedir.

Kurumumuzda yumurta dondurma programları 1 yıl süre ile başlatılır. Ancak tüp bebek tedavisi sonrasında çiftlerimizin 2. Denmeleri veya 2.bebek istekleri doğrultusunda 1 yıllık dondurma süreçleri tamamlanmadan dondurulmuş yumurta tranaferi yapılmaktadır.

Herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Aralarındaki en önemli fark Embriyoların döllenmiş yumurta olup, gelişimlerini tamamlamış olmasıdır. Yumurta ( Oosit ) Dondurma ise OPU ( yumurta toplama ) işlemi sonrasında yumurtanın döllenmeden dondurulmasıdır. Kurumumuzda her iki dondurma programı büyük başarı oranları ile gerçekleştirilmektedir.

Kurumuzda Tüp Bebek Tedavi Programına dahil olan çiftlerimize anlaşmalı olduğumuz ve özel fiyatlarda tercihlerine göre otel seçenekleri sunmaktayız. Çiftlerimizin havalimanından kalacakları otellere kurumumuz tarafından özel transfer işlemleri gerçekleştirildiği gibi aynı zamanda çiftlerimizin tedavileri boyunca otelleri ve hastane arasındaki ulaşımları da kurumumuz tarafından özel olarak sağlanmaktadır.

ICSI işlemi Mikro Enjeksiyon sistemi olarak tanımlanmaktadır. ICSI işlemi genellikle erkek hastanın spermlerinde hareketsizlik durumlarında tercih edilmektedir. Spermin hareketi kısıtlanarak yumurtanın içine nazikçe yerleştirilerek homojen bir şekilde kaliteli döllenmenin sağlanması gerçekleşir.

IVF VOYAGER ailesi olarak diğer kurumlardan en büyük farkımız tedavi öncesi, tedavi esnasında ve sonrasında ailelerimize 7/24 destek vermekteyiz. Kurumumuz olarak en büyük amacımız aile dengelemek ve bebek sahibi olmak isteyen her ailenin her çiftin ve her bireyin yanında olmaktır .

Bir yıllık korunmasız ve düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik sahibi olamamış bir çifte kısırlık tanısı koyulur.

Kısırlık zannedilenin aksine bir çifti ilgilendiren bir problemdir. Kadınlardan kaynaklanabileceği gibi erkek faktörü de son derece önemlidir.

Tüm araştırmalara rağmen kısırlığın sebebi ortaya koyulamayabilir. Buna açıklanamayan infertilite denir ve yaklaşık %30-40 oranında gerçek neden ortaya konamaz.

Kısırlık tanısında genel olarak üç önemli ve yol gösterici test yapılmalıdır. Bunlardan birincisi adetin 3. günü hormon profilidir. İkincisi spermiyogram ve son olarak da HSG ( ilaçlı rahim filmi) çekilir.

Bu testler genel olarak yumurtalıkların potansiyelini belirleyen hormonlar yani FSH, Östrojen, AMH ve İnhibindir. Ayrıca tiroid fonksiyon testleri, prolaktin gibi tüm adet düzenini etkileyebilecek olan hormonlar da incelenmelidir. Kıllanma şikayetleri de var ise androjenik ( erkeklik ) hormon düzeylerine de bakılır. Bunların arasında böbrek üstü bezinden salınan DHEA-S da yer almalıdır.

Rahim filmi rahim ağzından kontrast (radyo-opak) madde verilerek, rahim ağzı, rahim boşluğu (endometriyal kavite ), tüpler ve karın boşluğu ile yumurtalık alanlarının değerlendirildiği oldukça önemli bir testtir.

HSG genel anlamda ağrılı bir test değildir. Testin kendisi hemen hiçbir doku travmasını içermez. Sadece rahim ağzı özel bir alet ile tutulduğu sırada ve verdiğimiz kontrast madde tüplerden geçerek rahim boşluğuna sızmaya başladığı zaman yoğun bir rahatsızlık hissi oluşturabilir.

Sperm örneği verilmeden 3 gün öncesinden başlayarak hiç boşalma olmamalıdır.

Tedavi başlamadan önce, önceden kalan kist/ ler var ise veya yeni kist oluşumunu engellemek amacıyla birkaç ay doğum kontrol hapı ( oral kontraseptifler) kullanılabilinir. Sonrasında yumurtalıkların hormonlar ile uyarılması, yumurta toplama (OPU ), toplanan yumurtaların döllenmesi (IVF-ICSI) ve embriyo transferi şeklindedir.

Kistlerin hangi türde olduğu ile alakalı olarak tamamen hastaya yaklaşım değişmektedir.Doğum kontrol haplarının (adet düzenleyiciler) var olan kistlerin absorbsiyonuna ( erimesine ) katkısı olduğu konusunda hiçbir bilgi yoktur. Basit kistlerin %80′ i ise 2 adet dönemi sonrasında kendiliğinden kaybolur. Çukulata kistleri ve dermoid kist gibi farklı patolojiler hiçbir ilaçtan etkilenmezler.

Kistlerin hangi türde olduğu ile alakalı olarak tamamen hastaya yaklaşım değişmektedir.Doğum kontrol haplarının (adet düzenleyiciler) var olan kistlerin absorbsiyonuna ( erimesine ) katkısı olduğu konusunda hiçbir bilgi yoktur. Basit kistlerin %80′ i ise 2 adet dönemi sonrasında kendiliğinden kaybolur. Çukulata kistleri ve dermoid kist gibi farklı patolojiler hiçbir ilaçtan etkilenmezler.

Yumurtalıkları uyaran ilaçlar çeşitli olmakla birlikte tüp bebek tedavisinde genel olarak FSH (folikül stimüle edici hormon ) iğneleri kullanılmaktadır. Bu ilaçlar elde edildikleri yollara göre çeşitli maliyetlere sahiptirler.

Çatlama iğnesi aşılama tedavisinden farklı olarak tüp bebekte yumurta atılmasını değil sadece olgunlaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır.

Hastanın idrar torbası dolu iken karından ultrason kılavuzluğunda, rahim ağzından geçilerek yumuşak bir kanül yardımı ile embriyolar uterus ( rahim ) içine verilir.